Ana Sayfa      Muğla      48Tatil      Siyaset      Tarım      Alışveriş      Sağlık      İlçelerden Haberler      Otomotiv      48 gayrimenkul      Spor   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Muğla'da yatırımların önü açılırsa çok güçlü bir ekonomiye sahip olabilir
29 Ekim 2015
Muğla Milletvekili ve Adayı Hasan Özyer; 1 Kasım seçimleri için Muğla'yı karış karış gezerek, vatandaşların sorunlarını dinledi, düşüncelerini paylaştı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 Özyer, 1 Kasım'da Muğla'nın kalkınması ve önemli projelerin takibi için "hemşehrilerimden güçlü bir destek istiyorum. Belirsizlik ortamında bölgemiz için iyi işler yaptık. Tek başına iktidar olduğumuzda daha güçlü bir şekilde çalışacağız" diyerek Muğla'da yatırımların önü açılırsa çok güçlü bir ekonomiye sahip olunabileceğinin altını çizdi.
Muğla'nın bütün ilçelerinde toplantılar düzenleyen, ev ziyaretlerinde bulunan Muğla Milletvekili ve Adayı Hasan Özyer; Muğla'lı hemşehrilerine güvendiğini ve 1 Kasım'daki seçimlerde, 7 Haziran tarihindeki oy oranının üstünde oy alacaklarını inandığını söyledi.
Özyer yaptığı açıklama da "Daha önceki milletvekilliği dönemlerinde hiç bir siyasi parti ve siyasi görüş farkı gözetmeden hemşehrilerime hizmet ettim. Yine aynı şekilde hizmete devam edeceğim. Bölgemizin ve hemşehrilerimizin hastane, yol, su, üniversite, yüksek okul gibi tüm projelerinin takipçisi olacağım. 7 Haziran tarihinden sonra da sivil toplum kuruluşlarının, belediyelerin ve kamu yararına çalışan bütün kurumların projelerinin takipçisi oldum. Kısa dönemde, belirsizlik ortamında bunları yaptıysak, 1 Kasım'dan sonra tek başına iktidar olduğumuz takdirde çok daha iyi işler başarabileceğimize inanıyorum" dedi.
"Muğla'da Yatırımların önünü açmalıyız"
Özyer  "Ben idealist bir insanım. Reformist bir anlayışla; her alanda değişim ve gelişim adına en önemlisi yapısal reformlar ve  sivil bir anayasa için Muğla adına Meclise giriyorum. Muğlamızın milli ekonomiden hak ettiği payı alması, Turizmi, tarihi, kültürü, doğası ve tarımı ile önemli kentlerimizden olan Muğlamızın daha iyi yerlere taşınmasını amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.
Muğlanın Türkiye ekonomisine yıllık 3-4 milyar ABD Doları tutarında bir gelir kazandırdığını belirten Hasan Özyer "yatırımların önünü açarsak bu tutar 30-40 milyar ABD Dolarını bulabilir. Ben bunun mücadelesini vereceğim" dedi.
Türkiye’de 13 yıllık bir tek parti hükümeti olduğuna ve bu sürede pek çok alanda cumhuriyet döneminden fazla yatırımlar yapıldığına vurgu yapan Özyer, “Bizleri Ankara’ya güçlü gönderin. Bizler işlerimizi daha iyi yapalım. Bizi güçlü göndermeniz rahat iş yapabilmemiz için güç önemli. Türkiye’deki 13 yıllık istikrarın sürmesi için vereceğiniz destek çok önemli” dedi.
“Hükümetimiz terörü bitirmeye kararlıdır”
Terör konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Hasan Özyer, “Hükümetimiz terör konusunu bitirmeye kararlı. Biliyorsunuz Cizre ve Sur’da kendi hegemonyalarını kurmaya çalıştılar ama devletimiz 1 hafta sokağa çıkma yasağı ilan etti ve örgüt mensuplarının bütün silah ve bombalarını topladı. Bölgedeki operasyonlarda devletimiz normal vatandaşımızın zarar görmemesi için çaba gösteriyor ve bu nedenle operasyonların süresi uzuyor. Diğer türlü bu iş bir günde biter. Bölge halkının zarar görmemesi için çaba gösteriyor. Çözüm sürecinde de hem şehit cenazeleri gelmesin hem de bölgede yaşayan sivil halk zarar görmesin istedik. Ama bunu suiistimal ettiler. Bu devlet öyle 3–5 çapulcuya pabuç bırakmaz. Bunu son aylarda yapılan operasyonlarla gördük. “dedi
Hasan Özyer soruları cevaplandırdı
Muğla Milletvekili ve Adayı Hasan Özyer açıklamalarının ardından merak edilen sorulara da cevap verdi.
 - Bir turizm kenti olan Muğla için planlarınız var mı?
Hasan Özyer : "Ülkemiz deniz turizmi faaliyetlerinin % 50’den fazla kısmı İlimiz sınırlarında gerçekleştirilmektedir. Bir turizm kenti olarak Muğla’da, yaz aylarında alınan turistik girdinin, 12 aya yayılabilmesi amacıyla Kasım-Nisan ayları arasındaki dönemde de ılıman kış tatil yöresi imajını oluşturmak, bunu bir yaşam tarzı olarak tanıtmak ve turistik girdileri bu aylarda da etkin kılmak için projeler üzerinde çalışmaktayız. Muğla deniz, güneş, kum üçgeninin sınırlarına sığmayacak kadar geniş bir potansiyele sahip, bir çok antik uygarlığın eserleri ile dolu zengin kültür mirasıyla, dağları, kanyonları, mağaraları, zengin ekolojisi, termal suları, el sanatları, mutfağı, alışveriş olanakları ve tek tek sayılamayan nice özellikleri ile paragliding, rafting, dalış, yelken, kitesurf, surf, kano, dağ bisikleti, jeep safari, atlı safari, bisiklet, yürüyüş, termal v.b. birçok alternatif turizm dalının yapılmasına, turizmin çeşitlendirilerek 12 aya yayılmasına imkan sağlamaktadır. Muğla merkez başta olmak üzere; bütün ilçelerimizin yurtdışında kardeş şehirler edinmesi, Turizm sektöründe en önemli girdileri teşkil eden Kongre turizminin yaygınlaştırılması, uluslararası kuruluşlarla bağlantı kurulması, Bütün ilçelerin doğal güzellikleri içerisinde oluşturan yürüyüş parkurları ve yürüyüş turları, Likya yolu, Saklıkent gibi yürüyüş rotalarının dışında, kültürel ve doğal güzellikleri içine alan yeni yürüyüş rotaları belirlenmesi. Fethiye Kayaköy’den başlayan Likya Yolu yürüyüş parkuru, Heraklia Antik kenti kalıntıları, neolitik döneme kaya resimlerinin bulunduğu ve Bafa Gölü çevresinde yer alan yürüyüş parkuru, Karya Yolu ve Kapıdağı yarımadası üzerindeki yürüyüş parkurlarının tanıtımı, Av Turizmi; avlak hayvanlarının sahaya bırakılarak ücret karşılığında avlanabildiği alanlar, UNESCO Dünya Miras Listesinde olan Letoon Antik Kenti’nin yanında; Milas, Beçin Ortaçağ Kenti, Milas, Hekatomnos Anıt Mezarı ve Kutsal Alanı, Köyceğiz Kaunos Antik Kenti ve Stratonikeia Antik Kenti UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine eklenmiştir. Antik kentlerin kazılarının tamamlanarak, tarihsel dokunun zenginleştirilmesi ve tanıtımı, Özellikle yüksek gelirli insanlara hitap eden kruvaziyer müşterileri için Fethiye tarafında büyük bir liman yapılması, Gökova seyir terası ve teleferik projesinin gerçekleştirilmesi, Göcek’te Denizcilik Fuarı yapılabilmesi için fuar alanı kurulması, Golf otellerinin açılmasının sağlanması ve desteklenmesi, Kıyıdaki bütün ilçelerimizde yelken yarışları yapılması ve tanıtımının sağlanması, Tanıtım amaçlı olarak belirli bir süreçte ücretsiz turların yapılmasının sağlanması. Gibi plan ve projeler hayata geçirilerek, hem Muğlamıza ekonomik girdi hem de hemşehrilerimize istihdam sağlanabilir. Turizmin 12 aya yayılması; var olan bir Vakıf veya kurulacak bir Vakıf aracılığı ile de değerlendirilebilir.
 - Parti olarak hedefleriniz nelerdir?
Hasan Özyer : "13 yıllık  iktidar döneminde ülke genelinde her alanda yaptığımız reformlar ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. AB müktesebatı çerçevesinde yapılan yargı reformları, kanuni değişiklikler, yeni düzenlemeler Türk demokrasisine derinlik kazandırmış ve Türkiye’yi AB standartlarına yaklaştırmıştır. Ancak bu yeterli midir. Tabi ki de hayır. Hukukta yeni bir reforma ihtiyaç doğmuş, evrensel standartlar için çıta yükselmiştir. Siyasi partiler yasasının günün gereklerine göre revize edilmesi de başlıca önceliklerimizdendir. Gayri safi yurtiçi hasıla büyüklüğü bakımından dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer almak. İhracatımızı 500 milyar dolara ulaştırmak. Kişi başına milli gelirimizi 25 – 30 bin dolara yükseltmek. En az 2 trilyon dolarlık bir ekonomi büyüklüğüne ulaşmak. Cumhuriyetimizin 100. Yılı için başlıca hedeflerimiz arasındadır"
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakan Zeybekci: Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık03 Ağustos 2017
BAKAN ZEYBEKÇİ, MUĞLA EKONOMİ BULUŞMASINDA20 Mart 2017
ÖZYER VE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ17 Ağustos 2016
Darbe sandıkta olur15 Ağustos 2016
MHP’Lİ ERDOĞAN: TURİZMCİ CAN ÇEKİŞMENİN DE ÖTESİNDE BİTTİ!05 Ağustos 2016
ÖZYER’DEN MEVKİDAŞLARINA “15 TEMMUZ” MEKTUBU05 Ağustos 2016
AK PARTİ İL BŞK KADEM METE; Milletimizin başı sağolsun29 Haziran 2016
MHP’li Doğan’dan iftar yemeği27 Haziran 2016
Bakan Zeybekçi Muğla Valiliğini Ziyaret Etti26 Haziran 2016
AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.23 Haziran 2016
CHP Muğla Milletvekilleri Milas’a Çıkarma Yaptı16 Haziran 2016
BU IZDIRABI YAŞATANLAR HESAP VERECEK09 Haziran 2016
Ak Parti Seydikemer İftarda Buluştu09 Haziran 2016
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ AV.AKIN ÜSTÜNDAĞ’IN TBMM’NİN 96.AÇILIŞ YILDÖNÜMÜ İLE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI.22 Nisan 2016
SAĞLIK SİSTEMİ TOPLUMU İYİLEŞTİRMEK YERİNE HASTA ETMİŞTİR”08 Nisan 2016
MHP’NİN TURİZM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARININ ARAŞTIRILMASI ÖNERGESİ AK PARTİ OYLARIYLA REDDEDİLDİ!02 Nisan 2016
CHP Muğla Milletvekili Demir: “İnsan Hakkı İhlalleri Konusunda Ayrımcı Davranmaktadır”31 Mart 2016
“BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN ATEŞİ HİÇ SÖNMEYECEKTİR”22 Mart 2016
Ağzına Siyah Bant Takarak Protesto Etti06 Mart 2016
ÖZYER "TURİZME DOĞRUDAN 255 MİLYON TL DESTEK"02 Mart 2016
BODRUM DEVLET HASTANESİ’NİN İHALESİ YAPILDI03 Şubat 2016
MUĞLA MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOGAN YENİ YIL KUTLAMASI29 Aralık 2015
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan: “Ücretsiz Göcek Tüneli Nerede?”22 Aralık 2015
MUĞLA’YA BAKAN GEREK…14 Kasım 2015
Şimdi Muğla’mıza yatırım getirme, Muğla’mız için, Muğlalı hemşerilerimiz için koşturma vaktidir.04 Kasım 2015
“Güneydoğu’daki oylar, devlete sahip çıkıldığının göstergesidir”03 Kasım 2015
Siyaset bilimci Prof.Dr. Baydur: “Halk AK Parti’ye hatırı sayılır kredi açtı”03 Kasım 2015
Acar ÜNLÜ'den Halka Mektup "Nasıl bir Türkiye" 28 Ekim 2015
ÖZYER "MHP TABANI KOALİSYONU İSTEDİ, DEVLET BAHÇELİ İSTEMEDİ"22 Ekim 2015
MİLLETVEKİLİ ÖZYER: " FETHİYE ÜNİVERSİTESİ'Nİ KAZANDIRACAĞIZ"09 Ekim 2015
CHP OTOBÜSÜNE SALDIRI05 Ekim 2015
KERAMETTİN YILMAZ TEMPOYU ARTTIRDI18 Eylül 2015
KERAMETTİN YILMAZ FETHİYE CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ADAYLIK AÇIKLAMASI; Genel Seçimlerdeki Oy Oranımızı Yükseltebilmek İçin İlçe Başkanı Adayı Oldum12 Eylül 2015
ÜLKÜ OCAKLARI PROVAKASYONLARA GELMEYECEKTİR.12 Eylül 2015
AK PARTİ 26 Dönem milletvekilliği aday adayları 37 kişi oldu. 04 Eylül 2015
Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde “1. Seviye 4 (Dört) Yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Açılması” Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.06 Ağustos 2015
MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDILAR15 Haziran 2015
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan, tüm vatandaşlarımıza açık mektup06 Haziran 2015
SAKARYA'DA VATANDAŞ DERTLERİNİ ANLATTI18 Mayıs 2015
SAKARYALI GAZETECİLER BASINDA ÖZGÜRLÜK YOK DEDİ.18 Mayıs 2015
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI TOKAT'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI10 Mayıs 2015
Mhp Milletvekili adayı Mehmet Erdoğan'dan teşekkür10 Mayıs 2015
KARSLI; ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN10 Mayıs 2015
MEHTERANLI AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ08 Mayıs 2015
VATANDAŞ AKSARAY DEĞİL HALKSARAY İSTİYOR.08 Mayıs 2015
Başkan Saatcı’dan, ‘Dik Duruş’ ziyareti07 Mayıs 2015
PROFESÖR DR. CİNAZ SEYDİKEMER’İ KARIŞ KARIŞ GEZDİ04 Mayıs 2015

Anasayfa | Bodrum Belediyesi
Flaş Haber : Muğla’da gayrimenkule Dair Her şey sloganı ile yola çıktık.
CH
UA-49233593-1