Ana Sayfa      Muğla      48Tatil      Siyaset      Tarım      Alışveriş      Sağlık      İlçelerden Haberler      Otomotiv      48 gayrimenkul      Spor   
 
Ana Sayfa > Alışveriş

“2. Global SatShow” etkinliğinin global sponsoru Mitsubishi Electric oldu
30 Kasım 2016
Dünya devi Mitsubishi Electric Türkiye’nin uydu faaliyetlerini geliştirmek için işbirliğine hazır. Uydu alanında dünyanın en etkili iş geliştirme platformlarından “Global SatShow”un bu yılki global sponsoru, tüm dünyada uydu teknolojileriyle dikkat çeken, Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi Mitsubishi Electric oldu. Etkinlikte konuşma gerçekleştiren Mitsubishi Electric Corporation İcra Kurulu Üyesi ve Elektronik Sistemler Grup Başkanı Masamitsu Okamura, şu anda Mitsubishi Electric’in ana yüklenicisi olduğu 20’den fazla uydunun yörüngede başarılı bir şekilde çalıştığını ve 20’nin üzerinde uydunun üretim aşamasında olduğunu açıkladı. Markanın 2000’lerin başından bu yana uydu konusunda uluslararası pazarlardaki deneyimlerini artırdığını vurgulayan Okamura, bu noktada Türksat 4A ve 4B uydularının da Türkiye ve komşu ülkelerde yayıncılık ve telekomünikasyon altyapısının geliştirilmesinde önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Gelecek vadeden bir ülke olan Türkiye’nin uydu faaliyetlerine katkı sağlamaya devam etmeyi hedeflediklerini söyleyen Okamura, Türkiye ve Mitsubishi Electric arasında uzun vadeli ve verimli bir ilişki kurmak istediklerinin altını çizdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

 

ESOA (Emea Satellite Operators Association) ev sahipliğinde ve Medyacity organizatörlüğünde düzenlenen, uydu konusunda dünyanın en etkili iş geliştirme platformlarından “Global SatShow” etkinliğinin ikincisi, 29-30 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinliğin global sponsoru ise bugüne kadar 500’ün üzerinde yerli ve uluslararası uydunun üretiminde birincil yüklenici ya da temel alt yüklenici olarak rol alan Mitsubishi Electric oldu. Uydu sistemleriyle ilgili geleceğe dönük stratejilerin ve teknolojide kaydedilen en son gelişmelerin aktarıldığı “Uydu sektöründe gelecekteki işbirlikleri” panelinde konuşma yapan Mitsubishi Electric Corporation İcra Kurulu Üyesi ve Elektronik Sistemler Grup Başkanı Masamitsu Okamura, Türkiye ve Mitsubishi Electric arasında uzun vadeli ve verimli bir ilişki kurmayı hedefledikleri mesajını verdi.

 

“Türkiye gelecek vadeden bir ülke”

Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda istikrarlı bir ekonomik büyüme kaydettiğinin ve gelecek vadeden bir ülke olduğunun altını çizen Masamitsu Okamura, sözlerine şöyle devam etti; “Mitsubishi Electric olarak, yerel bir ağ ile pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunmak amacıyla 2012 yılında Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş.’yi kurduk. Bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların üretimi, pazarlaması ve satışında dünyada önde gelen markalardan biri olarak kabul edilen Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanlarını; fabrika otomasyon sistemleri, ileri robot teknolojileri ve klima sistemlerinin satış ve satış sonrası hizmetleri oluşturuyor. Türkiye’de bu ana faaliyet alanlarımızın yanı sıra uydu, asansör, görsel veri sistemleri, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı projelerinde de rol alıyoruz. Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojisi ile dikkat çeken markamız, aynı zamanda Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olarak öne çıkıyor.”

 

 

“Ana yüklenicisi olduğumuz 20 uydu yörüngede, 20’den fazlası üretimde…”

Mitsubishi Electric olarak uzay geliştirme faaliyetlerine 1960’ların sonlarında başladıklarını ve 50 yıldır uzay sistemleri sektöründe büyüyerek hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Okamura, şu açıklamalarda bulundu; “Mitsubishi Electric olarak 1990’lara kadar kaynaklarımızı Japonya Hükümeti için uydu geliştirmek üzere kullandık. 2000’lerin başında ise uydu teknolojilerimizi kullanarak uluslararası pazarlara açıldık ve şu anda sektörde uluslararası markalardan biri olarak kabul ediliyoruz. Sabit ve alçak yörüngeli uydular konusunda engin bir deneyim ve birikime sahibiz. Geçtiğimiz on yıllık dönemde, Japon hükümetinin uyguladığı programlar kapsamında çok çeşitli uydular geliştirerek, üreterek ve fırlatarak bu birikimimizi daha da güçlendirdik. Aynı zamanda uluslararası pazarlardaki deneyimimizi de arttırıyoruz. Şu anda ana yüklenicisi olduğumuz 20’den fazla uydumuz yörüngede ve sorunsuz çalışıyor, 20’nin üzerinde uydumuz ise üretim aşamasında bulunuyor.”

 

Türksat mühendislerine eğitim programı

Mitsubishi Electric olarak Türksat ile işbirliklerinin 2011 yılında Türksat 4A ve 4B uydularının yörüngeye teslimi konusunda bir telekomünikasyon uydu sözleşmesiyle başladığını bildiren Okamura, “Türksat 4A ve 4B uyduları farklı veri yükü fonksiyonlarını barındıran DS2000 uydu platformuna yerleştirildi. Bu uyduların ilki olan Türksat 4A Şubat 2014’te, ikinci uydu olan Türksat 4B ise Ekim 2015’te fırlatıldı. Şu anda başarılı bir şekilde yörüngede faaliyet gösteren her iki uydu, Türkiye ve komşu ülkelerde yayıncılık ve telekomünikasyon altyapısının geliştirilmesinde önemli bir rol üstleniyor” diye konuştu.

 

Türksat 4A ve 4B projesi kapsamında Türksat için “Doğrudan Katılım Programı” düzenlediklerini ifade eden Okamura, “Türksat’ın Türk uzay sektörünü güçlendirebilmesi için bilgi ve becerilerimizden faydalanması amacıyla uyguladığımız iki yıl süren kapsamlı programa Türksat’tan yaklaşık 20 mühendis katıldı.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Mitsubishi Electric’i ziyaret etti

2014 yılının Ocak ayında dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türksat 4A’nın nakliyesi için düzenlenen törene katılmak üzere Japonya’nın Kamakura kentinde bulunan Mitsubishi Electric fabrikasını ziyaret ettiğini belirten Okamura, şu açıklamalarda bulundu; “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı fabrikamızda ağırlamak bizim için büyük bir onur oldu. Türksat 4A ve 4B projesini başlattığımız günden bu yana Türkiye ile işbirliğimizi geliştirmek ve hızlandırmak için sürdürdüğümüz faaliyetler dikkate alındığında, bu ziyaret Türkiye ve Japonya’nın uzay geliştirme alanında iyi ilişkilerini yansıtan simgesel bir önem taşıyor. Bugüne kadar Japonya’nın Kamakura kentinde bulunan fabrikamızı ve JAXA Tsukuba Uzay Merkezi’ni görmek üzere Türkiye’den Japonya’ya çok sayıda heyet geldi. Türksat 4B’nin nakliyesinden önce, Türkiye’nin Japonya Büyükelçisi Sayın Ahmet Bülent Meriç de uyduyu görmek üzere fabrikamızı ziyaret etti.”

 

 

Mitsubishi Electric’in inovatif ürünleri ve ileri teknolojisi ile Türkiye’nin uydu faaliyetlerine katkı sağlamaya devam etmeyi hedeflediklerini belirten Okamura, “Türkiye ve Japonya hükümetleri tarafından açıklanan stratejik işbirliği çerçevesinde, Türkiye ve Mitsubishi Electric arasında uzun vadeli ve verimli bir ilişki kurmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında

Mitsubishi Electric Corporation, güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmekte 90 yılı aşkın tecrübeye sahip ve bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların üretimi, pazarlaması ve satışında dünyadaki ileri gelen markalardan biri olarak kabul ediliyor. Mitsubishi Electric, kurumsal ilkesi “Changes for the Better” (Daha İyisi İçin Değişim) ve çevre ilkesi “Eco Changes” (Eko Değişim) doğrultusunda küresel ve önde gelen çevre dostu bir şirket olmayı ve toplumu teknolojileriyle zenginleştirmeyi hedefliyor. Şirket 31 Mart 2016’da sona eren mali yılda 4,394.3 milyar Yen (38,8 milyar USD*) konsolide grup satışı elde etti.

Ayrıntılı bilgi için; www.MitsubishiElectric.com

* Tokyo Döviz Borsası’nın 31 Mart 2016’da ilan ettiği 1 USD=113 Yen kambiyo kurundan hesaplanmıştır.

 

 

Mitsubishi Electric Corporation’ın Uzay Sistemleri Faaliyetleri Hakkında

Japonya’da uzay araştırma ve geliştirme faaliyetlerine destek verilmesi konusunda ileri gelen bir üretici olarak dikkat çeken Mitsubishi Electric, bugüne kadar 500’ün üzerinde yerli ve uluslararası uydunun üretimine ana yüklenici ya da temel alt yüklenici olarak iştirak etti. 2000 yılında uydu geliştirme, tasarlama, montaj ve test faaliyetlerini tek bir lokasyonda gerçekleştirebilen ilk Japon üretici olan Mitsubishi Electric’in Kamakura Works tesisinde, Japonya’nın en büyük termal vakum test odalarından birinin yanı sıra bir akustik test odası ve bir anten test dizilimi bulunuyor. Şu ana kadar tesiste 18 uydu ve ayrıca uzay boşluğunda otomatik kargo ikmali için kullanılan H-II Transfer Aracı (HTV) için elektronik modüller üretildi.

 

 

Mitsubishi Electric, Mart 2011’de Türkiye’de Türksat A.Ş.’ye TÜRKSAT 4A ve TÜRKSAT 4B uydularını temin etmek üzere seçilmesinin ardından küresel uydu pazarındaki varlığını daha da güçlendirdi. Bu iki uydu, uygun maliyetlerle son derece güvenilir uyduların teslim edilmesine imkan tanıyan Mitsubishi Electric DS2000 uydu platformuna dahil edildi. Ayrıca Mayıs 2011’de Singapore Telecommunications Limited ve Taiwan-based Chunghwa Telecom Company Limited arasında kurulan bir ortak girişim için ST-2 iletişim uydusunu sabit yörüngeye başarıyla yerleştiren Mitsubishi Electric, 2014’te ise operatör olarak faaliyet gösteren Katar Uydu Şirketi’ne (Es’hailSat) Es’hail 2 iletişim uydusunu teslim etmek üzere sözleşme imzaladı.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Alışveriş Haberleri

Başlık Tarih
 
COOK, ALÜMİNYUM FOLYOYU SAĞLIKLA BİRLEŞTİRDİ 27 Şubat 2017
Sınıfının en iyi performanslı, en hızlı, en uzun ömürlü, ödüllü kırıcı delicileri27 Şubat 2017
Gazeteci, yazar Kürşat Başar, “Edebiyattan Müziğe” adlı son projesinde Props&Co Creative 25 Şubat 2017
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Gürcistan’daki ilk mağazalarını açtı!17 Aralık 2016
Enplus’ta ‘Değerli Günler’ Başladı15 Aralık 2016
Günün 20 saati online alışveriş yapıyoruz15 Aralık 2016
Tek sistemle çok iş yapan klima13 Aralık 2016
Seramiksan'dan Doğayı Yaşam Alanlarına Taşıyan Estetik Tasarımlar: Burn Wood ve Brick Serisi12 Aralık 2016
MUTLU PORTAKAL ALIŞVERİŞ FESTİVALİ ZİÇEV ÇOCUKLARINI MUTLU EDECEK09 Aralık 2016
YATAK ODASINA MODERN VE ŞIK DOKUNUŞ: TELESET NEBULA08 Aralık 2016
Avalor’un cesur prensesi Elena’nın sihirli dünyası ilk kez TeknoSA’da07 Aralık 2016
60 kadın modacı Halepli kadınlar için tasarlıyor 07 Aralık 2016
BU ELBİSELER ÇOK KONUŞULACAK06 Aralık 2016
Tuna Ev’den yatak odalarına minimal dokunuş06 Aralık 2016
ÖKSÜRÜK GECE UYKUSUNU VE BESLENMEYİ ETKİLİYORSA DİKKAT!05 Aralık 2016
Arçelik A.Ş.’den Engelsiz Ürünler02 Aralık 2016
Garanti Belgesi Telefonunuzu Korumaya Yetmez01 Aralık 2016
Siemens’ten internete bağlanabilen Inverter klima25 Kasım 2016
Samsung Galaxy S7 edge şimdi de Mavi Mercan rengiyle Türkiye’de25 Kasım 2016
Beslenmenin ötesinde bir yaşam tarzı: Alkali diyeti25 Kasım 2016
Kozmetik ve makyaj ürünleri de artık ModaCruz'da21 Kasım 2016
Doğtaş ve Kelebek Mobilya’nın Çanakkale’deki mağazaları yenilendi!14 Kasım 2016
En ucuz bilet uçuştan 56 gün önce!10 Kasım 2016
İklimSA’nın 30'uncu yılına özel yüzde 30 indirimli kış kampanyası04 Kasım 2016
BOYNER’DE KIŞA ÖZEL SICAK İNDİRİMLER04 Kasım 2016
Şehrin sokaklarında Kiğılı esintisi02 Kasım 2016
Pronet Kameram ile annelerin aklı evde kalmıyor01 Kasım 2016
Bu kışın trendi: Ayakkabı ve çantalara özgürlük01 Kasım 2016
İNŞAAT SEKTÖRÜ DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA ŞAHLANACAK31 Ekim 2016
GELECEĞİN DİJİTAL FABRİKALARINI BUGÜN KURMAK MÜMKÜN31 Ekim 2016
Kelebek Mobilya’da büyük kampanya!18 Ekim 2016
AKSESUARLARIYLA FARK YARATMAYI SEVENLERİNBU SEZON ADRESİ: BOYNER17 Ekim 2016
Profilo Dayanıklı Ev Aletleri bu yıl da Kristal Elma’ları topladı!17 Ekim 2016
Şekerbank’tan “Hemşerim Kredisi”14 Haziran 2016
ERASTA FETHİYE’DEN 1500 ÇAM VE SIĞLA FİDANI31 Mart 2016
Muğla, internetten kesme yolluk aldı, elektronik ayak törpüsü sattı!31 Mart 2016
“Tüketici Memnuniyeti” ödülü Vestel’e19 Mart 2016
Baharın renkleri Vestel ile mutfaklarda!01 Mart 2016
FETHİYE'DE REGAL BİR HAREKET BAŞLIYOR! AÇILIŞA ÖZEL ŞOK FİYATLAR20 Şubat 2016
BODRUM BİTEZ'DE SEVGİLİLER GÜNÜ KOKTEYLİNE DAVETLİSİNİZ11 Şubat 2016
CITROEN C-ELYSEE TALİHLİSİ BELLİ OLUYOR09 Şubat 2016
COLUMBIA SEZON SONU İNDİRİMİ BAŞLADI!01 Şubat 2016
BODRUM’UN EN ROMANTİK SEVGİLİLER GÜNÜ, THE MARMARA’DA27 Ocak 2016
FAKİR’DEN ENGLISH HOME’A ÖZEL SERİ: PICCADILLY16 Ocak 2016
FREŞA’DAN DAHA FAZLA C VİTAMİNİ!17 Aralık 2015
Aladağ AVM Muğla'da 4 üncü şubesini açtı17 Aralık 2015
ING Bank’tan 3 ay ertelemeli yılbaşı kredisi12 Aralık 2015
FETHİYE EGELİ GRUP VESTEL'DEN YERLİ MALI HAFTASI11 Aralık 2015
VODAFONE FATURASIZ HAT, BMW 118i KAZANDIRDI06 Aralık 2015
Selva Online Satışa Başladı03 Aralık 2015
ETİ Hoşbeş ile “Dur Durabilirsen”02 Aralık 2015
Karaca Home Point Bornova AVM Mağazası Açıldı…30 Kasım 2015
VODAFONE İRLANDA’NIN BİREYSEL İŞ BİRİMİ BİR TÜRK’E EMANET30 Kasım 2015
Cadde mağazaları kan kaybetti29 Kasım 2015
ETİ Süt Burger artık muzlu çeşidiyle de raflarda24 Kasım 2015
ISINMANIN EN ŞIK HALİ: FAKİR TH 2000 KULE TİPİ ISITICI...22 Kasım 2015
GRATİS, 1 YILDA 103 MAĞAZA AÇTI 300 MAĞAZAYA ULAŞTI20 Kasım 2015
İş Bankası Altın Buluşmaları Muğla Fethiye Şubesi’nde20 Kasım 2015
ANADOLUJET’TEN BODRUM’A UÇURAN FIRSAT KOLTUĞU KAMPANYASI20 Kasım 2015
Şekerbank’tan “Hemşerim Kredisi”20 Kasım 2015
Şekerbank’tan öğretmenlere özel kampanya Şekerbank, Öğretmenler Günü’ne özel finansman ve kredi kartı kampanyasıyla eğitimcilere destek oluyor.18 Kasım 2015
KIŞI SICAK, YAZI SERİN GEÇİRMEK İSTEYENLERE DAIKIN’DEN MUHTEŞEM KAMPANYA18 Kasım 2015
ÇİLEK İNEGÖLLÜ HEMŞERİLERİYLE DOSTLUK TURNUVASI DÜZENLEDİ18 Kasım 2015
AVİZENETTE YENİ YILDA IŞIL IŞIL...10 Kasım 2015
İklimSA, yaklaşan kışı kampanyalarla karşılıyor09 Kasım 2015
ÇANAKKALE RUHU ERASTA FETHİYE’DE CANLANIYOR08 Kasım 2015
Anadolu Hayat Emeklilik’ten Bir İlk Daha: Genç Emeklilik Planı03 Kasım 2015
Lüksü Yönetmenin İpuçları Bilgi Eğitim’de!03 Kasım 2015
“İkinci Bahar”da görülmesi gereken 7 destinasyon03 Kasım 2015
Çalışanların Yarısı 30 Ekim’de Tatil Yapmıyor28 Ekim 2015
Mutfağınızdaki yardımcı şef;Bosch Serie 8 Ankastre Fırınlar24 Ekim 2015
Yandex.Navigasyon Artık Ücretli Yolları ve Feribotları Da Bildiriyor24 Ekim 2015
Coca-Cola’dan Türk futboluna büyük destek18 Eylül 2015
Eroğlu Gayrimenkul, Cityscape Fuarı’nda projelerini görücüye çıkardı18 Eylül 2015
Rüya Park AVM Müdürü Sayın Ertuğ Ortuğ; Rüya Park AVM , olarak‘’Biz Sizinle En İyisiyiz’’ anlayışlıyla yola çıktık.11 Eylül 2015
-Rüya Park AVM Açılıyor…10 Eylül 2015
Rüya Park AVM 11 Eylül'de Açılıyor...09 Eylül 2015
PROFİLO’DAN ERKEN BAYRAM MÜJDESİ: DERİN DONDURUCU ALAN HERKESE KIYMA MAKİNESİ HEDİYE!05 Eylül 2015
Ortaca'da Kuaför Sultan &Musa 'ya konuk olduk04 Eylül 2015
Vestel’den Muğla’ya özel indirim kampanyası20 Temmuz 2015
62 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KLİMA FETHİYE CEREN KLİMADA11 Temmuz 2015
JUJU'DA DOĞA İLE İÇ İÇE BİR YAZ GÜNÜNÜN ZEVKİ 10 Temmuz 2015
Kipa Marin Servis, ürünleri yat ve tekne sahiplerinin ayağına getiriyor06 Temmuz 2015
Şekerbank’tan bayram kampanyası03 Temmuz 2015
Papağan Kuruyemiş Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde bayi arıyor11 Haziran 2015
DenizBank GS Bonus ile taraftar Galatasaraylı futbolcularla antrenmanda tanışıyor03 Haziran 2015
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Yarışmasının ‘Hayata Dair’07 Mayıs 2015
Metro HORECA Festivali Bodrum’da07 Mayıs 2015

Anasayfa | Bodrum Belediyesi
Flaş Haber : Muğla’da gayrimenkule Dair Her şey sloganı ile yola çıktık.
CH
UA-49233593-1