Ana Sayfa      Muğla      48Tatil      Siyaset      Tarım      Alışveriş      Sağlık      İlçelerden Haberler      Otomotiv      48 gayrimenkul      Spor   
 
Ana Sayfa > Siyaset

BU IZDIRABI YAŞATANLAR HESAP VERECEK
09 Haziran 2016
Meclis Ramazan ayında ilk toplantısını gerçekleştirdi. CHP’nin Terör olaylarına ilişkin Grup Önerisinin görüşmeleri esnasında AK Parti Milletvekilleri ile MHP’li Milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşandı. Öneri üzerine MHP’li Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN yaptığı konuşmada AKP’nin terörle mücadeledeki stratejisini sert bir dille eleştirerek çözüm sürecine atıfta bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İstanbul ve Midyat’da meydana gelen terör saldırılarına değinen Erdoğan saldırılarda şehit olan ve hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.  
Milletimiz Bizden Taziye Mesajı İstemiyor
 “Bu olaylar olunca hep taziyelerimizi bildiriyoruz ancak milletimiz bizden taziye mesajı istemiyor. Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi yüce Türk milleti Meclisimizden terörün kökünün kazınması konusunda bir irade bekliyor. Millet huzur istiyor, millet işini gücünü yapabileceği, karnını doyurabileceği bir ortam istiyor.” Diyen Erdoğan şunları söyledi.  “Bugün İstanbul'da patlayan bomba sadece oradaki canları yakmıyor. İstanbul'da bombanın patlamasının akabinde Almanya, İngiltere ve birçok ülke kendi vatandaşlarını hemen ülkesine çağırdı. Benim bölgemdeki turizmci kan ağlıyor, ona tedarik yapan esnaf kan ağlıyor, ona üretim yapan tarımcı, çiftçi, üretici kan ağlıyor. Bu bakımdan, bu meselenin daha bir ciddiyetle burada konuşulması gerekmektedir.”
Turizmci Kan Ağlıyor, Çiftçi Üretici Kan Ağlıyor
“Olaylar olduktan sonra ne oluyor? Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere bütün yetkili ve sorumlular ekran şovu yarışı yapmaya giriyorlar. Bir yerden şehit haberi geliyor, arkasından siyasi ve askerî yetkililer açıklama yapıyor: Şuraya hava harekâtı yaptık, şurada şu kadar teröristi etkisiz hâle getirdik, şurada şunu yaptık, burada bunu yaptık… Arkadaşlar, artık, bunlara kimse inanmıyor. Lütfen, bu haberler doğruysa önce sabah kalkınca deyin ki bugün şunu yaptık. Şehit haberleri geldikten sonra böyle açıklamalarla milletin kafasını karıştırmak… Bu kadar olay oluyor, bu olayların hiçbirinin sorumlusu yok. Hükûmet nerede, ne iş yapar? İçişleri Bakanı nerede, ne iş yapar? Onların görevi sadece bu olayları telin etmek mi? Bunlarla ilgili tedbir almak kimin işi? Bakın, gene, Ankara sokaklarında, şu anda, bütün insanlarımız tedirgin. Amerikan şirketleri, iki gün önce, kendi vatandaşlarına bir uyarı mesajı atıyor. Bununla ilgili olarak iki gündür Ankara'da sosyal medyada herkes yorum yapıyor ama sadece sorumlular susuyor, sadece sorumlular susuyor.
Operasyonlara İzin Vermeyin Diyen Siyasetçiler Nerede?
MİT ne iş yapıyor, Genelkurmay ne iş yapıyor, valiler ne iş yapıyor, Emniyet ne iş yapıyor? "Bugün her şey güzel olacak." diyen o günkü 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül niye konuşmuyor bu olanlarla ilgili? "Çözüm süreci, asrın projesidir." diyen zamanın Başbakanı, bugünkü Cumhurbaşkanı niye o gün yapılanların yanlışlığını anlatmıyor. O gün "akil adam" sıfatlarıyla piyasada çıkıp şov yapan 63'lükler bugün nerede, niye bunları anlatmıyorlar? "Operasyonlara izin vermeyin." diyen siyasetçiler ve operasyonlara izin vermeyen yetkililer bugün nerede, bunların sorumluluğu yok mu? Bunlarla ilgili ne yaptı iktidar, bunların sorumluluğunu masaya getirmek için ne yaptı?
Şimdi, tabii burada yapılması gereken aslında, bugün terörle ilgili, olaylarla ilgili bir araştırma önergesini konuşmak değil; terörün sebebi belli, buraya nasıl geldiği belli, herkes biliyor. Bugün konuşulması gereken şey, bir soruşturma önergesi. Türkiye'yi bugünkü noktaya getiren, teröristlere fırsat veren kimler varsa, onlardan hesap soracak, onları ortaya çıkaracak bir soruşturma komisyonuna ihtiyaç var. Eğer iktidarın yüreği yetiyorsa getirsin o soruşturma önergesini burada hep birlikte konuşalım. Şimdi, niye bu önemli? Eğer, bir sistemde hesap sorulamıyorsa, sorumlu hesap vermiyorsa, o sistemin demokrasi olduğunu savunmamız, öyle bir demokrasiden bahsetmemiz mümkün değil.
Cumhurbaşkanı 15 Gün Dokunulmazlıkları Kaldıran Kanunu 15 Gün Neden Bekletti?
Şimdi, terörle mücadelenin belli yerlerde değil, ülkenin her yerinde yapılması gerektiğini defalarca anlattık. Bugün geldiğimiz noktada, aslında bu terörle mücadele konusunda, ben gene bu kürsüde 20 Nisanda uzun uzadıya anlattım. Bugün Türkiye'nin geldiği noktadan çıkması için, terörle mücadelenin adam gibi yapılması için, terörle mücadelenin Mardin'de, Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de, Yüksekova'da değil, Türkiye'nin her yerinde yapılması lazım. Üniversitedeki yapılanmasıyla, bu işe destek veren siyasetçisiyle, efendim, Türkiye'nin bugüne gelmesine sebep olan bütün yetkili ve sorumlu kişilerin durumunun araştırılması ve soruşturulmasıyla ilgili olarak bu işin üzerine gidilmesi lazım. Mesela, bazı şeyler bize çok manidar geliyor. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda Meclisi göreve davet eden Sayın Cumhurbaşkanı on beş gün bu konuyu niçin bekletti, gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Son saatte imzalayacak mı, imzalamayacak mı diye gerçekten merak etmeye başladık. Bu niye on beş gün bekletildi, bunu da anlamış değiliz.
Şimdi, değerli arkadaşlar, bugün siyasetçiler, iktidar partisinin yetkilileri ve güvenlik bürokrasisi çıkıyorlar televizyonlara, değişik platformlarda konuşurken anlatıyorlar: "Çözüm süreci boyunca PKK şu kadar militan devşirdi. Çözüm süreci boyunca PKK şu kadar silah depoladı, bu kadar şunu yaptı." O zaman neredeydiniz? Bunları bugün biliyorsunuz da o gün bilmiyor muydunuz? Bunların hesabını eninde sonunda vereceksiniz. Niye vereceksiniz? Bakın, 24-25 Mayıs günü Muğla'da değerli hemşehrim, Çaldıran'da şehit olan Çaldıran Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un cenaze törenine katıldım. Bakın, orada 1,5 yaşında bebesi vardı. O saygı nöbeti tutan askerlerle birlikte o çocuk da orada oynadı, onlarla birlikte o da o tabutun içerisinde babası olduğunu bilmeyerek selam verdi. O şehit Binbaşımızın anası, babası, eşi, kardeşleri orada bir taraftan ağlarken bir taraftan da kendilerine doğru o bebe koştuğu zaman, gözlerinin yaşının silip o bebeği tebessümle karşılamanın derdine düştüler. Bu kadar ıstırabın yaşanmasına sebep olan her kim varsa bunun hesabını eninde sonunda ödeyecek!
Hocasının İstanbul Şehidi Polis Memuru Yaşar Özlem’e Seslenişini Okudu
Bakın, dün İstanbul'da şehit olan Yaşar Özlem kardeşimiz, 7 polis memurundan 1'isi, benim de çok yakinen tanıdığım, daha önce Muğla Üniversitesinde bizim ülkü ocakları teşkilat başkanlığımızı yapan bir kardeşimiz. Arkasından çok şey söylemek mümkün ama bir hocası -yüksek lisansta dersine giren- dün sosyal medyada bir paylaşımda bulunmuş, onu size okuyacağım, belki hâlâ duyguları bitmemiş olanlar vardır, bundan sonra olup bitecekleri doğru yorumlamanıza vesile olur.
"Ah be çocuk! Seni anlatmaya kelimeler yetmez ki. Canımdın sen benim bir tanemdin. Öyle temiz bir yüreğin vardı ki senin… Hem okuyup hem hasta babana baktın. Baban vefat edince canın bildiğin anan için sevdiğinle yollarını ayırdın; öyle vefalıydın… Anacığının tek evladıydın, şimdi onu tamamen yalnız bıraktın. 'Benim ilk gözağrım.' derdim hep sana. Yüksek lisansını başarıyla bitiren ilk öğrencimdin ama bir öğrenciden öteydin, oğlumdun benim. Bu mesleği belki de en layıkıyla yapacaklardan biri iken eğitim sisteminin bozukluğu yüzünden başka bir kutsal mesleği polisliği seçtin. Şimdi gözlerim daha da ağrıyor yaşlardan ilk gözağrım. Adın Yaşar'dı ama kahpeler, yüreği kömür karası hainler yaşamana izin vermedi. Her zaman kutlu davanın en yürekli savunucusu oldun, vatanını canın pahasına sevdin, saydın. Vefan, güzelliğin öyle başkaydı ki be çocuk, ciğerime kadar yandım. İstanbul'da kızım için 'Aybüke bana emanet Hocam.' demiştin. Allah sana sıradan bir ölüm vermedi, bu mübarek günde, oruçlu hâlinle şehadet şerbeti içirdi sana. Allah seni gencecik yaşında, ömrünün baharında bizden alanları en büyük kahrıyla lanetlesin, ruhun şad olsun benim güzel yiğidim."


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakan Zeybekci: Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık03 Ağustos 2017
BAKAN ZEYBEKÇİ, MUĞLA EKONOMİ BULUŞMASINDA20 Mart 2017
ÖZYER VE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ17 Ağustos 2016
Darbe sandıkta olur15 Ağustos 2016
MHP’Lİ ERDOĞAN: TURİZMCİ CAN ÇEKİŞMENİN DE ÖTESİNDE BİTTİ!05 Ağustos 2016
ÖZYER’DEN MEVKİDAŞLARINA “15 TEMMUZ” MEKTUBU05 Ağustos 2016
AK PARTİ İL BŞK KADEM METE; Milletimizin başı sağolsun29 Haziran 2016
MHP’li Doğan’dan iftar yemeği27 Haziran 2016
Bakan Zeybekçi Muğla Valiliğini Ziyaret Etti26 Haziran 2016
AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.23 Haziran 2016
CHP Muğla Milletvekilleri Milas’a Çıkarma Yaptı16 Haziran 2016
Ak Parti Seydikemer İftarda Buluştu09 Haziran 2016
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ AV.AKIN ÜSTÜNDAĞ’IN TBMM’NİN 96.AÇILIŞ YILDÖNÜMÜ İLE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI.22 Nisan 2016
SAĞLIK SİSTEMİ TOPLUMU İYİLEŞTİRMEK YERİNE HASTA ETMİŞTİR”08 Nisan 2016
MHP’NİN TURİZM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARININ ARAŞTIRILMASI ÖNERGESİ AK PARTİ OYLARIYLA REDDEDİLDİ!02 Nisan 2016
CHP Muğla Milletvekili Demir: “İnsan Hakkı İhlalleri Konusunda Ayrımcı Davranmaktadır”31 Mart 2016
“BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN ATEŞİ HİÇ SÖNMEYECEKTİR”22 Mart 2016
Ağzına Siyah Bant Takarak Protesto Etti06 Mart 2016
ÖZYER "TURİZME DOĞRUDAN 255 MİLYON TL DESTEK"02 Mart 2016
BODRUM DEVLET HASTANESİ’NİN İHALESİ YAPILDI03 Şubat 2016
MUĞLA MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOGAN YENİ YIL KUTLAMASI29 Aralık 2015
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan: “Ücretsiz Göcek Tüneli Nerede?”22 Aralık 2015
MUĞLA’YA BAKAN GEREK…14 Kasım 2015
Şimdi Muğla’mıza yatırım getirme, Muğla’mız için, Muğlalı hemşerilerimiz için koşturma vaktidir.04 Kasım 2015
“Güneydoğu’daki oylar, devlete sahip çıkıldığının göstergesidir”03 Kasım 2015
Siyaset bilimci Prof.Dr. Baydur: “Halk AK Parti’ye hatırı sayılır kredi açtı”03 Kasım 2015
Muğla'da yatırımların önü açılırsa çok güçlü bir ekonomiye sahip olabilir29 Ekim 2015
Acar ÜNLÜ'den Halka Mektup "Nasıl bir Türkiye" 28 Ekim 2015
ÖZYER "MHP TABANI KOALİSYONU İSTEDİ, DEVLET BAHÇELİ İSTEMEDİ"22 Ekim 2015
MİLLETVEKİLİ ÖZYER: " FETHİYE ÜNİVERSİTESİ'Nİ KAZANDIRACAĞIZ"09 Ekim 2015
CHP OTOBÜSÜNE SALDIRI05 Ekim 2015
KERAMETTİN YILMAZ TEMPOYU ARTTIRDI18 Eylül 2015
KERAMETTİN YILMAZ FETHİYE CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ADAYLIK AÇIKLAMASI; Genel Seçimlerdeki Oy Oranımızı Yükseltebilmek İçin İlçe Başkanı Adayı Oldum12 Eylül 2015
ÜLKÜ OCAKLARI PROVAKASYONLARA GELMEYECEKTİR.12 Eylül 2015
AK PARTİ 26 Dönem milletvekilliği aday adayları 37 kişi oldu. 04 Eylül 2015
Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde “1. Seviye 4 (Dört) Yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Açılması” Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.06 Ağustos 2015
MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDILAR15 Haziran 2015
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan, tüm vatandaşlarımıza açık mektup06 Haziran 2015
SAKARYA'DA VATANDAŞ DERTLERİNİ ANLATTI18 Mayıs 2015
SAKARYALI GAZETECİLER BASINDA ÖZGÜRLÜK YOK DEDİ.18 Mayıs 2015
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI TOKAT'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI10 Mayıs 2015
Mhp Milletvekili adayı Mehmet Erdoğan'dan teşekkür10 Mayıs 2015
KARSLI; ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN10 Mayıs 2015
MEHTERANLI AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ08 Mayıs 2015
VATANDAŞ AKSARAY DEĞİL HALKSARAY İSTİYOR.08 Mayıs 2015
Başkan Saatcı’dan, ‘Dik Duruş’ ziyareti07 Mayıs 2015
PROFESÖR DR. CİNAZ SEYDİKEMER’İ KARIŞ KARIŞ GEZDİ04 Mayıs 2015

Anasayfa | Bodrum Belediyesi
Flaş Haber : Muğla’da gayrimenkule Dair Her şey sloganı ile yola çıktık.
CH
UA-49233593-1