Ana Sayfa      Muğla      48Tatil      Siyaset      Tarım      Alışveriş      Sağlık      İlçelerden Haberler      Otomotiv      48 gayrimenkul      Spor   
 
Ana Sayfa > Siyaset

Bakan Zeybekçi Muğla Valiliğini Ziyaret Etti
26 Haziran 2016
Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Muğla Valiliği’ni ziyaret etti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

 

 
Valilik önünde yöresel halk oyunları kıyafeti giyen çocuklar tarafından çiçek takdim edilen Bakan Zeybekci'yi Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer, Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve protokol üyeleri karşıladı.
 
Vali Amir Çiçek’in makamına geçen Bakan Zeybekci Valilik Şeref Defterini imzaladı. Burada gazetecilere açıklama yapan Zeybekçi, Muğla'nın ülkenin en müstesna illerinden biri olduğunu, para ile satın alamayacak çok güzel bir coğrafyada yer aldığını söyledi.
 
Türkiye'nin sahip olduğu güzelliklerden dolayı birilerin burada sürekli gözü olduğunu belirten Zeybekçi, "Yari güzel olanın başı beladan kurtulmaz derler. Bizim yarimiz güzel, bu cennet vatan için tabii ki kem gözler olacaktır. Bu cennet vatan için tabii ki hain planları olanlar olacaktır. Bu cennet vatanda herkesin gözünün olması da bizim için her ne kadar kabul edilemez olsa da diğerlerinin gözlerini alamadıklarını biliyoruz." şeklinde konuştu.
 
Ülkemizin ilelebet hür ve özgür yaşayacağını söyleyen Zeybekci, "Allah'ın izne ile bu ülke, bu vatan, bu bayrak ilelebet hür, payidar, özgür olacak. Bir karışı, bir santimi, bir çakıl taşı dahi ayrılmadan bu millet her unsuru ile birlik, beraberlik, kardeşlik içinde ilelebet var olacaktır. Oruç ibadetini yerine getirenlerin duaları ile inşallah o musibetlerden de kurtulacaktır." dedi.
 
Ülkede yaşanan terör olaylarına da değinen Zeybekci, "Herkes şunu bilsin ki toprağın kara bağrına, bir gül bahçesine girer gibi giren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Daha dün 6 tane Mehmedimizi, yavrumuzu toprağa verdik. Yüreğimizi yanıyor, yüreğimiz dağlandı. Ama bayrağımızın güzel kırmızısını şehitlerimizin kanları oluşturuyor. Merak etmesinler ruhları şad olsun. Onların razı olmadığı hiçbir şey bu topraklarda, bu coğrafyada olmayacaktır” dedi.
 
Değişim rüzgarlarıyla yeniden yapılanan bir bölgede olduğumuzu belirten Bakan Zeybekçi, "Dünya çok değişiyor. Türkiye'mizin etrafındaki coğrafyamıza baktığımız zaman tam bir yangın yeri, tam bir değişim yeri, değişim coğrafyası haline geldi. Gerek güney komşularımız, gerek Kafkaslar, Balkanlar, Karadeniz'in kuzeyi, gerekse Afrika ülkeleri bu coğrafyada hakikaten dünya yeniden harmanlanıyor. Zannetmeyin sadece ki bu coğrafya, Avrupa yeniden yapılanıyor” diye konuştu.
 
İngiltere’de referandumdan Avrupa Birliğinden ayrılma kararının çıkmasını da değerlendiren Bakan Zeybekçi, Evvelsi gün yapılan ve sonuçları ile tüm dünyanın dengeleri yeniden, dünyadaki tüm taşların yeniden dizildiği, tüm planların yeniden yapıldığı, formüllerin değiştiği, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış referandumu ile ilgili kararı. Ben ona yine anketler yanıldı diyorum. Anketler yüzde 40-46 ret yani çıkış, yüzde 52-54 kalmak yönünde idi. Ama tam tersi oldu. Bunu İngiltere için iyi oldu kötü oldu diye yorumlayacak değilim” diyen Zeybekçi kararın Türkiye için, Türkiye anlamında Türkiye'nin haklılığı bir kere daha tescil ettiğini söyledi.
 
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyelikle ilgili hedefinin, yürüyüşünün değişmeyeceğini herkes bilsin diyen Zeybekçi, "Avrupa Birliği konusunda  bugüne kadar elde ettiğimiz en elle tutulur gözle görülür sonucun Gümrük Birliği olduğunu ancak Avrupa ile ekonomik anlamda tam bir entegrasyon istendiğini söyledi. Bakan Zeybekçi “Bunu İngiltere ile beraber genişleterek içine bütün ürünleri yani bizde şu anda dahil bulunmayan tarım, gıda, hizmetler kamu alımları, yatırımlar anlamında o sektörleri de içine alarak onları da dahil edebiliriz. İngiltere'nin son referandum tartışmalarından önce Avrupa Birliği'nde Türkiye'nin tam üyeliği konusunda kayıtsız, şartsız tam destekçimizdi fakat son dönemlerde son haftalarda maalesef kendi iç siyasetleri için Türkiye'yi kullanmak Avrupa'da cazip hale geldi” dedi.
 
Referandum sürecinde Türkiye’nin 3000 yılına kadar Avrupa Birliği'ne giremeyeceğini söyleyen İngiltere Başbakanı'nın üç gün dayanmadan İngiltere'nin AB'den çıkış kararıyla karşı karşıya kaldığını kaydeden Zeybekçi "Avrupa için yeni bir dönem veya dönüşüm başladı. 2009'dan bugüne kadarki dönemde Avrupa Birliği'ndeki 28 ülkenin ürettiği toplam büyümenin yüzde 35'ini tek başına İngiltere veriyor. İngiltere Avrupa Birliği'ne büyüme anlamında her yıl yüzde 35 katkı veriyor. İngiltere'nin çıkması ile milli geliri yaklaşık olarak 33 bin dolardan 31 bin dolara indi. Bu AB'de yeni bir tetikleme yapabilir." diye konuştu.
 
Başka ülkelerin de referanduma gidebileceğini belirten Bakan Zeybekci, "Sonuçları itibarıyla İngiltere'ye iyi oldu kötü oldu diyemem. Ama Türkiye için ben sonucun iyi olduğuna inanıyorum. Türkiye'nin haklılığı, Türkiye'nin gerekliliği ve Türkiye'nin tezleri ve savlarının bundan sonra çok daha hayat bulacağı, gereklilik duyulacağı bir dönem olacaktır." dedi.
 
Meclis’te Muğla Milletvekili gibi çalıştığını belirten Zeybekci, Muğla dendiği zaman bizim için akan sular durur elimizden ne gelirse yapmaya çalışırız. Turizmde Muğla'nın etkilendiğini bildiklerini ve bunun için çalışma yürüttüklerini ifade eden Zeybekci, birkaç hafta içerisinde turizm ile ilgili ek tedbirleri devreye sokacaklarını söyleyerek, şöyle konuştu:
"Bununla ilgili çalışmaları Başbakanımızın talimatı ile sürdürüyoruz. Pazartesi günü Bakanlar Kurulunun yine gündem maddelerinden biri turizm olacak ama oradan net bir karar çıkar mı onunla ilgili net bir şey söyleyemeyeceğim. Ama etkin bir tedbirler paketi gerek ihracatımız, dış ticaretimizle ilgili, gerek yeniden büyüyen, üreten, kalkınan Türkiye'nin yatırım teşvikleri ile ilgili, mevcut sıkıntılar ile ilgili çalışmalarımız var. Bunları zaman zaman kamuoyu ile paylaşıyoruz. Netleştiği zaman kanun Bakanlar Kurulu kararı tebliğ haline dönüştükçe paylaşacağız. Hiç kimse endişe etmesin. Turizm, cari açık ve özel sektörün kayıplarını karşılayacak güçteyiz. Karşılayacağımızdan da kimsenin kuşkusu olmasın. 2016'yı telafi ettikten sonra 2017'de inşallah Türkiye'nin başka yeni atılımlara çıkabileceği yıl olacağını düşünüyorum” dedi.
 
Konuşmanın ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Müftülüğü kursiyerleri tarafından hazırlanan hat tabloyu Bakan Zeybekci'ye takdim etti.
 
Bakan Zeybekci, daha sonra Ak Parti Muğla İl Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra Eski Garaj Alanı'ndaki iftar yemeğine katıldı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakan Zeybekci: Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık03 Ağustos 2017
BAKAN ZEYBEKÇİ, MUĞLA EKONOMİ BULUŞMASINDA20 Mart 2017
ÖZYER VE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ17 Ağustos 2016
Darbe sandıkta olur15 Ağustos 2016
MHP’Lİ ERDOĞAN: TURİZMCİ CAN ÇEKİŞMENİN DE ÖTESİNDE BİTTİ!05 Ağustos 2016
ÖZYER’DEN MEVKİDAŞLARINA “15 TEMMUZ” MEKTUBU05 Ağustos 2016
AK PARTİ İL BŞK KADEM METE; Milletimizin başı sağolsun29 Haziran 2016
MHP’li Doğan’dan iftar yemeği27 Haziran 2016
AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.23 Haziran 2016
CHP Muğla Milletvekilleri Milas’a Çıkarma Yaptı16 Haziran 2016
BU IZDIRABI YAŞATANLAR HESAP VERECEK09 Haziran 2016
Ak Parti Seydikemer İftarda Buluştu09 Haziran 2016
CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ AV.AKIN ÜSTÜNDAĞ’IN TBMM’NİN 96.AÇILIŞ YILDÖNÜMÜ İLE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI.22 Nisan 2016
SAĞLIK SİSTEMİ TOPLUMU İYİLEŞTİRMEK YERİNE HASTA ETMİŞTİR”08 Nisan 2016
MHP’NİN TURİZM SEKTÖRÜNÜN SORUNLARININ ARAŞTIRILMASI ÖNERGESİ AK PARTİ OYLARIYLA REDDEDİLDİ!02 Nisan 2016
CHP Muğla Milletvekili Demir: “İnsan Hakkı İhlalleri Konusunda Ayrımcı Davranmaktadır”31 Mart 2016
“BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN ATEŞİ HİÇ SÖNMEYECEKTİR”22 Mart 2016
Ağzına Siyah Bant Takarak Protesto Etti06 Mart 2016
ÖZYER "TURİZME DOĞRUDAN 255 MİLYON TL DESTEK"02 Mart 2016
BODRUM DEVLET HASTANESİ’NİN İHALESİ YAPILDI03 Şubat 2016
MUĞLA MHP MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDOGAN YENİ YIL KUTLAMASI29 Aralık 2015
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan: “Ücretsiz Göcek Tüneli Nerede?”22 Aralık 2015
MUĞLA’YA BAKAN GEREK…14 Kasım 2015
Şimdi Muğla’mıza yatırım getirme, Muğla’mız için, Muğlalı hemşerilerimiz için koşturma vaktidir.04 Kasım 2015
“Güneydoğu’daki oylar, devlete sahip çıkıldığının göstergesidir”03 Kasım 2015
Siyaset bilimci Prof.Dr. Baydur: “Halk AK Parti’ye hatırı sayılır kredi açtı”03 Kasım 2015
Muğla'da yatırımların önü açılırsa çok güçlü bir ekonomiye sahip olabilir29 Ekim 2015
Acar ÜNLÜ'den Halka Mektup "Nasıl bir Türkiye" 28 Ekim 2015
ÖZYER "MHP TABANI KOALİSYONU İSTEDİ, DEVLET BAHÇELİ İSTEMEDİ"22 Ekim 2015
MİLLETVEKİLİ ÖZYER: " FETHİYE ÜNİVERSİTESİ'Nİ KAZANDIRACAĞIZ"09 Ekim 2015
CHP OTOBÜSÜNE SALDIRI05 Ekim 2015
KERAMETTİN YILMAZ TEMPOYU ARTTIRDI18 Eylül 2015
KERAMETTİN YILMAZ FETHİYE CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ADAYLIK AÇIKLAMASI; Genel Seçimlerdeki Oy Oranımızı Yükseltebilmek İçin İlçe Başkanı Adayı Oldum12 Eylül 2015
ÜLKÜ OCAKLARI PROVAKASYONLARA GELMEYECEKTİR.12 Eylül 2015
AK PARTİ 26 Dönem milletvekilliği aday adayları 37 kişi oldu. 04 Eylül 2015
Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde “1. Seviye 4 (Dört) Yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Açılması” Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.06 Ağustos 2015
MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDILAR15 Haziran 2015
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan, tüm vatandaşlarımıza açık mektup06 Haziran 2015
SAKARYA'DA VATANDAŞ DERTLERİNİ ANLATTI18 Mayıs 2015
SAKARYALI GAZETECİLER BASINDA ÖZGÜRLÜK YOK DEDİ.18 Mayıs 2015
MİLAS BELEDİYE BAŞKANI TOKAT'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI10 Mayıs 2015
Mhp Milletvekili adayı Mehmet Erdoğan'dan teşekkür10 Mayıs 2015
KARSLI; ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN10 Mayıs 2015
MEHTERANLI AÇILIŞA BÜYÜK İLGİ08 Mayıs 2015
VATANDAŞ AKSARAY DEĞİL HALKSARAY İSTİYOR.08 Mayıs 2015
Başkan Saatcı’dan, ‘Dik Duruş’ ziyareti07 Mayıs 2015
PROFESÖR DR. CİNAZ SEYDİKEMER’İ KARIŞ KARIŞ GEZDİ04 Mayıs 2015

Anasayfa | Bodrum Belediyesi
Flaş Haber : Muğla’da gayrimenkule Dair Her şey sloganı ile yola çıktık.
CH
UA-49233593-1