Ana Sayfa      Muğla      48Tatil      Siyaset      Tarım      Alışveriş      Sağlık      İlçelerden Haberler      Otomotiv      48 gayrimenkul      Spor   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Bilal Baykan - haberlykia@gmail.com
EVET? HAYIR? TARTIŞMALARI BAŞLADI…
01 Şubat 2017 - 260 okunma


Türkiye tüm dertleri bitti… şimdi başkanlığa odaklandırılıyor. Başkanlığın faydalı, faydasız olmasını konuşmayacağım. Çünkü konuşacaklarım daha önemli sistemler değişir, alışılır, faydası ve zararları zaman içinde ortaya çıkacaktır.
Şimdi Evet çileri zaten duruma inanmış durumda sonuna kadar Eveti savunacaklar benim yazımın asıl konuşu Hayırcılar. Yani muhalefet sürekli proje üretmeden, daha iyi nasıl olur demenden siyaset yapma, olan fırsatları da ellerinde tepsiyle iktidara sunma konusunda becerileri yüksek olduğunu meclis başkanı seçememe konusunda gösterip halktan tepkiyle ak partiyi yeniden Türkiye’nin iktidarı yaptılar.
Muhalefet aslında ne istiyor, Türkiye’nin önünü açacak projeleri Türkiye’ye anlatabiliyormuyuz. İktidara alternatif olacak bir parti çıkarabiliyor muyuz diye kimse şapkayı önüne koymuyorlar.
Siyasetin Türkiye’de yeniden dizayn edilmesi gerekiyor. Çünkü oy veren kitle yarını nasıl geçireceğim derdinden siyasete kafasını kaldırıp bakamıyor. İnsan Umutlarıyla, beklentileriyle ve korkularıyla var. Bu noktada kitlelerin bir kısmı olanı korumak, kaybetmemek,  bir kısmı beklentileriyle, bir kısmı da umutlarıyla sandığa gidiyor.
Siz ay başını nasıl getireceğim diye düşünen kitlenin Türkiye’de ki yüzdesine bakarsanız, aslında oy dengesinin nasıl şekillendiğini görme imkanınız olacaktır. Refahı yüksek yerlerde insanlar, sosyal yaşam, insan değerleri ve siyasetin topluma ne kadar değer katacağı konusunda katılımlarda bulunabiliyor.
Hayırcılar aslında yaklaşımlarını tersten yapabilseler, Evet çilerin stratejilerini fark edecektir.
Konu başkanlık konusunda çıkmış Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkan olma konusuna dönmüş durumda, bu da zaten muhalefetin iktidara gelme hedeflerinin olmadığı, hep muhalefette kalacağı izlenimi veriyor. Başkanlık İktidarda olacağında güçlü bir lider çıkartmak, Türkiye’nin içinde bulunduğu her konudaki sıkıntıları aşmak konularında masaya vurup bunu bu şekilde düzeltebilirim diyecek iddialarla seçmenin karşına çıkılmadıkça, olan iktidar her seçimde yine aynı oy oranıyla iktidarını sürdürecektir.
Bence Evet, Hayır tartışması değil, Evet olacaksa Türkiye ne kazanır, Hayır olursa ne kazanırı konuşmak lazım. Kimin Başkan olacağı değil sistemin artılarını eksiklerini ortaya koymak gerekiyor. Çünkü başkanlığa bu seçim biri olur, diğer seçim diğeri buna demokrasilerde olduğu gibi halk karar verecek bu yüzden yüzünüzü halka dönüp nasıl bir lider istiyor onu görmek lazım.
Saygılarımla
Bilal Baykan
 
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Bilal Baykan Diğer Yazıları

Anasayfa | Bodrum Belediyesi
Flaş Haber : Muğla’da gayrimenkule Dair Her şey sloganı ile yola çıktık.
CH
UA-49233593-1